Держава за рік отримала контроль над 17 газорозподільними підприємствами
За інформацією пресслужби НАК "Нафтогаз України", управлінські зміни були зумовлені необхідністю вирішення стратегічних енергетичних завдань, що стосуються надійного захисту критичних об’єктів, а також швидкого відновлення інфраструктури в разі ворожих атак.
"Волиньгаз" забезпечує розподіл газу до бюджетних організацій та понад 250 тисяч осель області.
Як зазначають у "Нафтогазі", тарифи на послуги розподілу та особові рахунки для мешканців області поки що залишаються незмінними. Про зміну реквізитів ми будемо інформувати додатково.
В компанії також нагадують, що раніше до НАК "Нафтогаз України" увійшли АТ "Вінницягаз", АТ "Дніпрогаз", АТ "Дніпропетровськгаз", АТ "Донецькоблгаз", АТ "Івано-Франківськгаз", АТ "Житомиргаз", АТ "Київоблгаз", АТ "Криворіжгаз", АТ "Кіровоградгаз", АТ "Львівгаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Сумигаз", АТ "Харківміськгаз", АТ "Харківгаз" АТ "Хмельницькгаз" та АТ "Черкасигаз".
Як повідомляла "Українська енергетика", "Нафтогаз" зареєстрував ТОВ "Газорозподільні мережі України" ("Газмережі"), на початку вересня 2022 року. Основним видом діяльності компанії зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.
У листопаді 2022 року Кабінет міністрів за пропозицією міністра енергетики Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави командою НАК "Нафтогаз України".
З літа минулого року газорозподільчі компанії, які пов'язують з Дмитром Фірташем, поступово переходять у підпорядкування "Нафтогазу". На кінець 2021 року "Нафтогаз" обслуговував 1,8 млн споживачів (домогосподарств). Станом на початок серпня 2023 року він забезпечував природним газом вже понад 12,4 млн українських домогосподарств. Таким чином НАК став найбільшим гравцем ринку.
Станом на 1 жовтня 2023 року Національний оператор "Газорозподільні мережі України" ("Газмережі") збільшив кількість клієнтів в обслуговуванні до 6,6 млн порівняно з 4 млн на початку вересня.
До кінця 2023 року НАК "Нафтогаз України" планує завершити процес консолідації операторів газорозподільних систем, які раніше входили до сфери впливу "Регіональної газової компанії" Дмитра Фірташа.