Телефон: +38 098 797-33-99

Замовлення зворотного дзвінка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Напилення пінополіуретану (ППУ) та полісечовини
Утеплення пінополіуретаном
Енергозберігаючі технології

"Укргідроенерго" до зими відновило понад 1 тис. МВт потужностей

ПАТ "Укргідроенерго" встигло відновити до осінньо-зимового періоду більше 1 тис. МВт пошкоджених обстрілами потужностей. На кінець минулого сезону пошкодженими вважалися 1,5 тис. МВт.

"Вдалося зробити навіть більше, ніж прогнозували. У нас невідновленими залишилися приблизно 370 МВт. Це 2 блочних трансформатори, а це обладнання, яке виготовляється приблизно 8-9 місяців. Тобто ми дещо матимемо на наступний рік. Однак це суттєво не вплине на загальний баланс регулювання і аварійного резерву, який потрібен для енергосистеми. Всі станції отримали акт готовності – до ОЗП ми готові", – повідомив в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Також керівник компанії запевнив, що "Укргідроенерго" погасило заборгованість за покладанням спеціальних обов’язків (ПСО), яка навесні становила 1,9 млрд грн.

"Зараз ми все погасили, і в нас немає заборгованості по ПСО, немає зовсім. Ми з місяця в місяць гасимо ПСО. Але якщо буде така ситуація в кінці року і будуть надалі нарощуватися борги на балансуючому ринку, то, звичайно, тоді ми не зможемо платити ПСО", – зазначив очільник "Укргідроенерго".

За словами Ігора Сироти, через підвищення цін на електроенергію для населення з 1 червня загальний обсяг спецобов'язків компанії під кінець 2023 року збільшиться орієнтовно до 24-25 млрд доларів. Це становить трохи більше 20% від загального обсягу ПСО генеруючих компаній (решту закриває НАЕК "Енергоатом"), підрахував він.

Водночас, наголосив гендиректор "Укргідроенерго", майже вдвічі зросла заборгованість перед компанією на балансуючому ринку – до близько 8 млрд грн.

Загалом, на думку Ігоря Сироти, на кінець року "Укргідроенерго" вийде з прибутком.

Генеральний директор "Укргідроенерго" також повідомив, що зараз компанія активно працює над залученням кредитів та іноземних інвестицій.

Загалом до кінця 2023-року – на початку 2024 року компанія сподівається отримати приблизно 330 млн євро.

"Ми зараз працюємо над залученням 200 млн євро від ЄБРР та 60 млн євро від ЄІБ. Це все під відновлення. З ЄІБ ми взагалі домовилися таким чином, що ті 60 мільйонів, які ми беремо, можуть бути направлені на тимчасову гідроспоруду Каховської ГЕС. Також обговорюємо додаткове фінансування від Світового банку у розмірі 70 млн євро для продовження реалізації проєкту встановлення накопичувачів", – пояснив Ігор Сирота.

Він висловив сподівання, що від Світового банку компанія зможе отримати кошти вже цього року. З ЄБРР, найімовірніше, вийде на договір орієнтовно у лютому наступного року. З ЄІБ теж очікується підписання приблизно у лютому наступного року.

Як повідомляла "Українська енергетика", після закінчення опалювального сезону 2022-2023 років "Укргідроенерго" заявляло про необхідність відновити 1500 МВт втрачених потужностей. Тоді в компанії запевняли, що, незважаючи на війну, "Укргідроенерго" залишилась прибутковою і має намір продовжувати проєкти розвитку та відновлення.

Загалом у квітні 2022 року Міністерство енергетики оцінювало як тимчасово втрачені внаслідок руйнувань та окупації 44% атомної генерації, 78% потужностей ТЕС, 66% – блочних ТЕЦ, 12% – ГЕС, 75% – вітрової генерації та більше 20% – сонячної. За оцінками Світового банку, збитки, завдані інфраструктурі електроенергетики, газу та системи опалення, а також видобутку вугілля в Україні на кінець попереднього опалювального сезону сягнули 11 млрд доларів.

На початку 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію потужністю понад 300 МВт, яка через окупацію не подавала енергію в українську систему. "Укргідроенерго" тоді оцінило вартість відбудови Каховської ГЕС в 1 млрд доларів.